Czy chcę być w Niebie z Najświętszą Maryją Panną Niepokalaną i Świętymi ? 15. 08. 2011 r.

Na tej stronie w sondzie po prawej stronie – Czy wierzysz w Boga?  jedną z odpowiedzi jest stwierdzenie: (Tak wierzę, bo chcę iść do Nieba). Obejmuje ta ankieta przede wszystkim osoby w wieku od 11 lat do 25 lat. Okazuje się, że respondenci w tej wypowiedzi liczą 16 %, co znaczy, że motywacja naszej wiary ze względu na otrzymanie nagrody przyszłej – Nieba jest mało brana przez nas pod uwagę! Jakie z tego mogą być wnioski? Przeżywamy corocznie Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – może warto jest pomyśleć…

– czy chcę tak naprawdę być z Najświętszą Maryją Panną – Niepokalaną, naszymi Świętymi i dzielić z nimi szczęście w Niebie?

„Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami, a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. I inny znak ukazał się na niebie. Oto wielki Smok barwy ognia mający siedem głów i dziesięć rogów a na głowach jego siedem diademów. A ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba. I rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi pożreć Jej dziecię. I porodziła Syna – Mężczyznę…” (Ap. 12, 1b – 4).

– Ten, kto prawdziwie wierzy będzie tęsknił za jednością z Bogiem i będzie chciał być nieustannie w towarzystwie Matki Bożej Niepokalanej i Świętych. Już tu na ziemi przeżywamy przedsmak Nieba.

– Kto zatem wypełnia Dekalog, przystępuje do Sakramentu Pokuty i „doczyszcza” duszę, przyjmuje Chrystusa w Najświętszej Eucharystii jako swego Pana, Zbawcę i Króla już przeżywa Niebo na ziemi.

– Czy tak jest w Twoim codziennym życiu? Czy dbasz o bycie z Chrystusem przez towarzystwo z Niepokalaną? Ja tak chcę, a Ty?

Ten Smok z Apokalipsy to Diabeł – inteligentna osoba, bardziej niż każdy człowiek. Bywa, że często nas przechytrza. Nie działa sam jako jedna osoba ale często we współpracy z innymi złymi duchami – Legionami. Te siedem głów to może być też odpowiednik 7 Grzechów głównych – Siedem Złych Duchów. Te 10 rogów – może oznaczać też to wszystko co robimy przeciwko 10 Przykazaniom Bożym. To co jest przeciwne każdemu z nich też może oznaczać współpracę ze złymi duchami. Popatrz na swoje dotychczasowe działania i w takiej perspektywie z kim jesteś i współpracujesz? Z Chrystusem i Jego Matką Niepokalaną Maryją, czy z Diabłami? Jak napisałem w zakończeniu książki „Byłem innym księdzem”; Zauważ człowiecze dokąd leziesz?

Życzę powodzenia w codziennym przeżywaniu Nieba i współpracy z Maryją i Jezusem 🙂 o.m.

Dodaj komentarz