Kazanie na „Śniadanie” – XXX N – Widzisz „SZEROKOKĄTNIE” jak JEZUS i MARYJA?

Drodzy w Panu Jezusie!

Jak widzi mnie Bóg? Na pewno inaczej niż my sami siebie samych widzimy i oceniamy. Pan nawet w najbardziej odrzuconym człowieku przez innych widzi swego syna i córkę. A dlaczego tak jest? No właśnie, bo Bóg jest Miłością Miłosierną – Nieskończoną i kocha każde stworzenie i „inwestuje” nawet w tych, których my nie akceptujemy i ich „wykluczamy” ze wspólnoty z nami i „przekreślamy” twierdząc: „Do NICZEGO się NIE NADAJESZ”! Bóg jednak mówi w mocy swego DUCHA ŚWIĘTEGO: „NADAJESZ się do Mojego Królestwa i masz Misję do SPEŁNIENIA – JESTEŚ dla Mnie BARDZO WAŻNY!

I. W dzisiejszym I czytaniu z Księgi Syr 35, 12-14, 16-18 Autor natchniony przedstawia nam modlitwę i jej skuteczność. Może ktoś z nas poczuć się niejednokrotnie tak, jakby Bóg owszem słuchał jego błagań – próśb, ale był „głuchy” i ich nie spełniał. Ten, kto prosi o coś Boga może uważać, że skoro tak błaga Boga a On go nie wysłuchuje to źle się modli i nie zasługuje na wysłuchanie i źle służy Bogu. Innym niebezpieczeństwem może być też i to, że można błędnie uważać, że skoro wiedzie mi się dobrze, mam władzę „walizeczki pieniędzy mi przywożą” i opływam w luksusie to wynika z tego, że Bóg mi błogosławi i mogę tej „władzy swojej” używać jak mi tylko się „będzie widziało”, nawet do tego stopnia, aby innych traktować jak „niewolników” a siebie jak „pana i władcę”. Skoro Pan Bóg dał mi „władzę” to mogę innymi „pomiatać i traktować ich jak <<podludzi>>, bo „nie nadają się do niczego”. To tak samo jak z tym konikiem na fotce – jednak z tą różnicą, że „koń ma klapki” na oczach jako zabezpieczenie przed przestraszeniem się innych pojazdów na drodze a taki „panek dzierżący władzę” ma „KLAPKI na OCZACH” i nie widzi dobrze, bo Diabeł zabrał mu „świadomość widzenia OCZYMA JEZUSA I MARYI”. Taki będzie też „ROZLICZONY” przez Boga i Ludzi. Na studiach „Seksuologii Klinicznej” miałem wykłady z dziedziny PSYCHIATRII i muszę stwierdzić, że nawet „przełożeni duchowni” podobnie jak Apostoł „JUDASZ” mogą mieć „zaćmienie „Świadomości Duchowej i Ludzkiej” i nie wiedzą, „co czynią”! Nazywa się to w stanie MISTYCZNYM jak i przy OPĘTANIU przez SZATANÓW „brakiem świadomości”. ICD – 10 określa to jako stan podobny do „SCHIZOFRENII” lub też odnosi ten stan do „NEUROSTENII”, czy też do „PSYCHOZ SCHIZOIDALNYCH” i „PARANOIDALNYCH”. Ludzie „pełniący władzę polityczną, czy również w KOŚCIELE” mogą posiadać też takie „SKRZYWIONE OSOBOWOŚCI” i przy kontakcie z takimi osobnikami trzeba zdać sobie sprawę, że Ci Osobnicy zachowują się „IRRACJONALNIE” np: 08. 10. 2016 r. już nie podpowiem gdzie? (Wtajemniczeni na tym „Spotkaniu Młodych M i M. J. o tym ataku Diabła przez „najwyższych” PRZEŁOŻONYCH na WSPÓLNOTĘ WIEDZĄ, gdzie miało to miejsce i o przebiegu tego Diabelskiego Ataku)!!!

II. Św. Apostoł Narodów Paweł w Liście do Tm 4, 6-9. 16-18 zwraca nam uwagę, że w chwilach Cierpienia – Odrzucenia – Wykluczenia możemy mieć problem sami ze sobą. Bardzo przeżywa ten fakt opuszczenia go przez tzw. „SWOICH”. To najbardziej jest „BOLEŚCIWE” i to też się często powtarza we współczesnym KK. Nawet Biskupi i Współbracia Kapłani w „zastraszeniu potrafią dla Ciebie być <<WILKAMI>> w <<OWCZYCH i BARANICH SKÓRACH>>. Św. Paweł Apostoł jest świadomy faktu, że Bardzo Dobrze służył Panu Jezusowi i otrzyma „Słuszną – DOBRĄ NAGRODĘ” za swoje życie po NAWRÓCENIU! Smuci się jednak HIPOKRYZJĄ swoich „Najbliższych Braci”, którzy go opuścili w NAJBARDZIEJ TRUDNYM CZASIE! Święty Apostoł śmierć traktuje jako wyzwolenie z tej trudnej „OPRESJI”. Samotność zawsze „rodzi” DEPRESJĘ” a wraz z nią „myśli samobójcze”. Niejeden duchowny Żyjący POPRAWNIE wg Świętej Ewangelii też takiej sytuacji „NIEJEDNOKROTNIE” DOŚWIADCZA! Jestem spowiednikiem nie tylko świeckich, ale i współbraci w kapłaństwie kapłanów i biskupów! Św. Paweł cierpi też z powodu faktu, że większość, która nie przyjmuje jego NAUCZANIA pragnie i czyha na jego „rychły koniec” – ŚMIERĆ. Jednak nawet jeśli po „ludzku” człowiek „PRZEGRYWA” wcale nie oznacza to, że „PRZEGRYWA u PANA BOGA”. Bóg to WIECZNOŚĆ!!! Zasłużysz na nią w BLISKOŚCI Z NIM – Jezusem, Maryją, Świętymi i Błogosławionymi swoim POPRAWNYM życiem wg Świętej Ewangelii Pana – Współbracie, Bracie i Siostro!

III. Diabeł i jego „Pachołki” NAJBARDZIEJ boją się PRAWDY!!! Co to znaczy, tłumaczy nam Pan Jezus – POGROMCA DIABŁA w dzisiejszej Świętej Ewangelii wg relacji św. Łk 18, 9 – 14. Jest tam w tej opowieści „Dwóch Takich”, co mają różne relacje do Boga: Jeden „PYSZAŁEK” i „myślący, że jak ma WŁADZĘ i <<walizeczki z KASĄ>> i drugi <<BARDZO Pokorny>> CELNIK. Jak Pan Jezus nam to „wyświetla” ten Drugi jest „POPRAWNY EWANGELICZNIE i <<POLITYCZNIE>> tzn. – też MEDIALNIE!!! Mój informatyk MAKSYMILIAN kiedyś powiedział BARDZO WAŻNE ZDANIE: „Jeśli Ktoś BARDZO BOI się UTRATY AUTORYTETU, to już go UTRACIŁ”. Przyznaję MU teraz RACJĘ po tych 3 LATACH posługiwania jako kapłan POSŁUSZNY SWOIM PRZEŁOŻONYM „najwyższym w naszej ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ! Tylko proszę Księży BISKUPÓW, DZIEKANÓW, Proboszczów i Wikariuszy – „niekoniecznie Generalnych” RATUNKIEM dla nas WSZYSTKICH jest POKORA, POKORA, POKORA, z której bierzemy i „zabieramy się do” POJEDNANIA  i do zawarcia POWAŻNYCH KONSENSUSÓW i UMÓW LUDZKICH i BOŻYCH! Innej DROGI BOŻEJ NIE MA. JA tylko taką DROGĄ JEZUSA i MARYI kroczę od 1995 r. i dalej chcę żyć pod „PŁASZCZEM NIEPOKALANEJ MATKI i  MARYI”! TOTUS TUUS 🙂

IV. Na zakończenie tego ROZWAŻANIA chcę „zapodać” 2 TEKSTY do przemyślenia dla „przełożonych i podwładnych”:

a. „Ludzie lubią patrzeć jak upadasz. Nie daj im tej satysfakcji” (Temyśli.pl).

b. „Najgorsze jest to, że zniszczyli Cię ludzie, których byś nigdy o to nie podejrzewał” (Miałeś zj….ś to teraz s…….j). 

Dodaj komentarz