07. GRZECH ZAZDROŚCI – PERFIDNOŚCI – ZAWIŚCI

Wywiad z Maksymilianem w dniu 31. 08. 2009 r.

X.M.: Max spotkaliśmy się specjalnie na Słoku k/Bełchatowa, aby omówić w jaki sposób grzechy dorosłych tzn. dziadków i rodziców wpływają na ludzi młodych i na ich kształtowanie osobowości. Jakie grzechy będziemy omawiać aby ten temat przedstawić i dokładnie wyłuskać PRAWDĘ?

Max: Chciałbym dla Czytelników przedstawić grzech zazdrości – zawiści – perfidności w zachowaniach pewnej osoby w stosunku do mnie. Będę więc mówił o pewnej osobie z mojej rodziny.

X.M.: Jakie powiązanie tych grzechów – wad dostrzegasz Maxio w kontekście życia rodziców i dziadków tej osoby o której mówimy?

Max: Jak najbardziej! Myślę, że ona jest pewnym „odbiciem” swego ojca. Jest ona osobą, która myślę, że ma wewnętrzny kompleks tzn. nie akceptuje siebie samej pod względem psychicznym jak i fizycznym!

X.M.: Zauważyłem Max, że jak na swój wiek, bo masz zaledwie 19 lat potrafisz już dość dobrze dokonywać ocen moralnych i stawiać też diagnozy i operujesz specjalistycznymi określeniami!

Max: Lubię analizować to, co dzieje się wokół mnie i zastanawiać się też nad przyczynami zachowań ludzkich!

X.M.: Max na ile mogłeś poznać tatę tej dziewczyny, o której cechach – wadach rozmawiamy?

Max: Miałem okazję poznać jej tatę już gdy miałem 9 lat i było to w trudnych okolicznościach tzn. jej rodzice byli wtedy na etapie rozwodu. Ona miała wtedy 3 latka.

X.M.: Jak myślisz Max, czy ten fakt rozejścia rodziców przyczynił się do tego, że ona jest teraz jaka jest?

Max: Jak najbardziej uważam, że brakowało jej ojca, który powinien zapewnić byt, bezpieczeństwo i tworzącą się dopiero co osobowość!

X.M.: Uważasz zatem, że ten rozwód i brak ojca jest przyczyną jej kompleksów i wpłynął bardzo destrukcyjnie na niedorozwój osobowości?

Max: Myślę, że ona pragnie akceptacji innych ludzi!

X.M.: Czyżby tej akceptacji nie zapewniła jej mama, dziadkowie?

Max: Moim zdaniem to ojciec bardzo poważnie wpływa na przeistaczanie się z dziewczynki w kobietę dojrzałą tzn. ojciec motywuje do pewnych zmian konstytutywnych w myśleniu, pragnieniach i działaniu u dziewczyny jak i u chłopaka.

X.M.: Myślę, że oprócz tych wad – grzechów perfidności, nienawiści poruszyliśmy niechcąco grzech braku wychowania rodziców przez brak jedności i wierności małżeńskiej!

Max: Myślę, że gdyby jej tata i mama nie rozwiedli się ona miałaby normalny klimat do rozwoju swojej osobowości i tychże złych cech – braków nie byłoby w jej życiu!

Ta osoba pragnie uznania ze strony innych ludzi. Widziałem to, gdy ona odegrała rolę statystki w filmie. Była wtedy zauważona przez innych i tym się bardzo cieszyła, bo ją dowartościowano!

X.M.: Jak myślisz Max, czy mimo jej młodego wieku wydorośleje i zwalczy te cechy zawiści, niechęci, nieufności, nieakceptacji samej siebie?

Max: Myślę, że może to się stać przez tzw. „życiowego kopniaka” – że przez jakieś trudne doświadczenie dojdzie sama do wniosku, że nie tylko ona, ale wszyscy są wartościowi 🙂

X.M.: Mam nadzieję Maxio, że tak się stanie wcześniej, czy później, że Pan dopuści do jej osobowościowego i duchowego wzrostu i posłuży się też Tobą i innymi ludźmi w tym dziele 🙂

Max: Dziękuję bardzo za ten wywiad i wiążę z tym nadzieję i również, że będzie on pouczający dla innych i „da im do myślenia” 🙂

X.M.: Bóg zapłać Maxio 🙂

 

Dodaj komentarz