06. GRZECH CHCIWOŚCI – WALKI O MIEDZĘ, MAJĄTKI I SPADKI

Wywiad z Teresą dn. 31. 08. 2009 r.

X.M.: Witam Cię serdecznie TeresoJ Chciałbym z Tobą poważnie pogadać na temat grzechów rodziców i dziadków. Myślę, że pewne grzechy, które dostrzegamy w relacjach z siostrami i w odniesieniu do dalszej rodziny są spuścizną po naszych przodkach. Jakie grzechy – przywary mając 59 lat na liczniku życia mogłabyś wymienić i wyjaśnić, że ich bazą były błędy wychowawcze i brak zachowania 10 Przykazań Bożych przez Twoich przodków.

Teresa: Wydaje mi się ze w mojej rodzinie „kulała” miłość przez zazdrość. Zakłócenia relacji między rodzeństwem było spowodowane właśnie ZAZDROŚCIĄ i CHCIWOŚCIĄ. Dochodziło do tego, że były kłótnie i walki o „MIEDZĘ”!

Moja mama i tata zakładali sprawy sądowe walcząc o swoją własność – ziemię. Te sprawy były zakładane przez moich rodziców kuzynostwu ze strony mojej mamy. Ta zachłanność kuzynostwa doprowadziła do walki między nami, czyli rodzeństwem po śmierci naszych rodziców.

Moje siostry a było ich 5 zamieszkiwały już na swoim i domagały się ojcowizny. Nastąpił podział majątku po rodzicach i każda dostała należną część. Ponieważ mama zostawiła swoją część na pochówek a nie było to nigdzie zapisane w dokumentach przejął tę część po mamie szwagier, który jednak mojej mamie nie zapewnił opieki i po śmierci godnego pochówku.

X.M.: Czy po takim niegodnym zachowaniu szwagra nastąpiły jakieś reperkusje?

Teresa: Domagaliśmy się wyjaśnień dotyczących jego dziwnego zachowania – tzn. dlaczego nie pochował mamy, a on wtedy odpowiadał, że nie było tego na piśmie. Od tego czasu nie utrzymujemy z nimi rodzinnych relacji a trwa to już ponad 16 lat.

X.M.: A jak obecnie wyglądają Twoje relacje z innymi żyjącymi siostrami?

Teresa: Obecnie relacje w pozostałej rodzinie są dobre!

X.M.: Jeśli chodzi o ten pierwszy grzech, który wymieniłaś, czyli o ZAZDROŚĆ, czy dostrzegłaś ją tylko u tej jednej siostry i szwagra, czy też były, czy istnieją takie sytuacje, że ten grzech jest widzialny też w Twojej rodzinie?

Teresa: Tę zazdrość widziałam tylko u tej jednej siostry, która była i nadal jest pod presją szwagra!

X.M.: Bóg zapłać Tereska za te wiadomości. Mam nadzieję, że Pan Bóg przywróci im jeszcze przed śmiercią rozum i przeproszą Was za zatwardziałe trwanie w nieprawdzie i za krzywdy jakie wyrządzali Wam przez lata. Mam też nadzieję, że będziecie w stanie wybaczyć im ich złe życie. Szczęść Wam Boże i dużo mocy Ducha Świętego!

 

Dodaj komentarz