Grzech Nieumiarkowania w jedzeniu i piciu

 

a) Objawy – Konsekwencją tego grzechu są patologiczne stany psychiczno – fizyczne, które bardzo utrudniają codzienną egzystencję i funkcjonowanie człowieka. Powodują one oprócz dyskomfortu psychicznego polegającego na lękach pokazania się np. na ulicy, w sklepie i gdziekolwiek, bo swoim wyglądem wzbudzam negatywne zainteresowanie poprzez kpiny, publiczny śmiech z mojego wyglądu. Prowadzi ten grzech nieumiarkowania do kompleksu związanego z wyglądem zewnętrznym, do stanów depresyjnych i nawet do myśli samobójczych.

b)Przyczyny – Na początku życia ludzi na ziemi było wszystko spoko, czyli trwał Boży porządek. Szatan ten porządek zakłócił przez grzech pierwszych rodziców. Konsekwencją tego było jak wyżej napisałem zakłócenie w sferze seksualnej, ale i w pozostałych sferach również, czyli i w sferze duchowej, psychicznej, emocjonalnej. Na pewno Ewa z Adamem gdy zauważyli, że są nadzy mieli i inne problemy związane z wyglądem zewnętrznym. Bóg wypowiedział słowa do niewiasty: „Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą”(Rdz 3,16). Nie tylko kobieta zmienia swój wygląd na czas błogosławiony, ale w wyniku zaniedbania właściwego odżywiania zmienia się jej wygląd zewnętrzny i co za tym idzie również samopoczucie, pojawia się często hamujący życiowo „czarny pesymizm”. Dotyczy to osób, które popadły w bulimię, anoreksję i tych, które używają sterydów i innych specyfików chemicznych, które mają rzekomo za zadanie przywrócić właściwy wygląd zewnętrzny danej osoby. Popadają w takie uwikłanie zarówno kobiety jak i mężczyźni.

c) Leczenie Jezusa – Jako środek leczniczy podaję to, co oferuje nasz Kościół tj. w każdy piątek powstrzymać się od pokarmów mięsnych, poza tym proponuję 1x w tygodniu zmniejszyć rację żywienia a nawet zamiast całodniowego posiłku spożyć 3 kromki czarnego chleba, kilka owoców i zwyczajny bez konserwantów sok. Bardziej wytrwałych walczących z nadwagą zachęcam do przeprowadzenia kilkudniowego wschodniego postu ścisłego. Może on trwać 9 dni. Poza 3 kromkami chleba i owocami, warzywami najlepiej w postaci surowej i sokiem proszę wypijać dziennie 3litry herbaty z cytryną i miodem oraz popijać rozcieńczone z wodą czerwone wino najlepiej Egri Bekawer, czyli Bycza Krew, oczywiście w leczniczych ilościach. Sam Apostoł Paweł zachęcał Tymoteusza swego ukochanego ucznia, aby przy swej chorobie wypijał rozcieńczone wino (1 Tym 5,23)J

 

Dodaj komentarz