Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

 

Pan Jezus w Ew. wg św. Mt 12, 31-32 pouczył, że wszystkie grzechy będą odpuszczone, ale grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie odpuszczony.

Święty Jan Apostoł w swoim liście też napisał o tym grzechu: „Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.” (1 J 5, 16b)

Każdy z nas Drogi Czytelniku, czy to będzie człowiek dorosły, czy młody ziom, czy też duchowny, jeśli będzie uparcie trwał w grzechu i liczył na to, że mu Pan Miłosierny w chwili śmierci odpuści to jest w błędzieL Tak być nie może! Za wszelkie zło trzeba będzie zapłacić już tu na ziemi i w czyśćcuL Jest jeszcze jedna niedobra sytuacja dotycząca grzechu przeciwko Duchowi Świętemu tzn. jeśli ktoś z nas miałby lęki i obawy, że Bóg w swoim Boskim, Odwiecznym Miłosierdziu nie odpuści mu jakiegoś grzechu, ten też trwa w błędzieL

Te lęki, jakie ktoś przeżywa są powodowane przez Diabła i jego pomocników, którzy chcą sobie „pojeździć w nas na gapę”

Jeśli więc wyznamy przed kapłanem na spowiedzi sakramentalnej jakiś grzech, nawet największy w naszym przeświadczeniu, to po rozgrzeszeniu do niego już nie powracajmy na następnej spowiedzi, aby nie popaść w skrupuły.

Pan Jezus już ten grzech wziął na siebie umierając na krzyżu i zadośćuczynił Bogu za mnie – „brudnego”, grzesznika.

Bądź więc ziomalu spoko blues wobec Boga i bliźnich. A jak wpadniesz ponownie w „błoto ”, to nie trwaj i nie stój w nim tylko szybko wyłaź z niego i obmywaj się z niego w spowiedziach świętych.

 

Dodaj komentarz