Egzorcyzmy

Egzorcyzmy

Od Autora:

Zdecydowałem o napisaniu tej lichutkiej książeczki w dn. 18. 10. ’09 tj. w Święto Św. Łukasza, który jest Patronem Lekarzy i nie tylko. Po rozeznaniu, że wiele spośród Sióstr i Braci starszych i młodszych żyje tak „…jakby nie było Boga”. (J.P. II). Sorki za styl, bo moje przesłanie kieruję szczególnie do młodych ludzi, podobnie jak druga moja książeczka w formie wywiadów: „Elementarz o grzechach współczesnych – Techniczny przegląd duszy”! Jest to zatem próba spojrzenia na ich kuszenia i zmagania z nimi, a za którymi kryje się Szatan ze swoimi „Legionami” i „Zastępami Upadłych Duchów”! Często nasze stwierdzenia, że Diabła nie ma jest jego największą wygraną i wpuszczaniem go do naszych serc – dusz, w nasze życie, w relacje z bliźnimi i tę najbardziej potrzebną nam, czyli w relacje z naszym Panem Jezusem! Później dziwimy się, dlaczego mnie to zło, czy tamto spotyka? A dzieje się tak, bo wybraliśmy wcześniej nie Pana Życia – Jezusa Zbawiciela, a „pana śmierci – ciemności” – Szatana!
Tychże brudnych i brzydkich wyborów w naszym życiu jest tak wiele, że może on zawładnąć naszym życiem i wszystkim, co posiadamy i kim jesteśmy! Zauważmy więc Siostry i Bracia komu ufamy i dokąd łazikujemy w naszym ziemskim żywocie i nie dziwmy się jak zaleziemy na „skraj Czyśćca”, czyli „jedną nogą do piekła” już tu na ziemi”!
A ja bym tam nie chciał poleźć i Tobie też Córko duchowa i Bracie duchowy tego nie życzę, ale tylko tego jednego, abyśmy mogli już tu na ziemi i później w niebie być szczęśliwi i mogli przebywać wraz z Najświętszą Maryją Panną, ze Świętymi i Błogosławionymi w Domu Ojca z Jezusem w Duchu Świętym:)
UWAGI:
a)  Ze względu na to, że często groteskowo i bajkowo traktujemy Diabła dlatego podobnie jak w KKK będę w tej książce pisał z dużych liter: Diabeł, Szatan, Zły Duch, aby podkreślić, że jest on Złem Osobowym
b)  Imiona niektórych OSÓB udzielających wywiadów są celowo zmienione!
c)  Książkę ukończyłem w piątym dniu jej pisania tj. 23. 10. ’09, w pierwszym Dniu Nowenny przed Uroczystością Wszystkich Świętych Pańskich:)

 

 

Dodaj komentarz