Abraham „WARIATEM” – Bożym:)

PAN mi dal natchnienie przez MAXA:)

 

NIECHAJ mnie Pan wykorzystuje dla SWYCH PLANOW:)

– Dziś Wszystkich Świętych Pańskich! Kiedy przygotowywałem się śpiewając przez kolejnych 9 dni, czyli zrobiłem Nowennę przed Urocz. Wszystkich Świętych natrafiłem na początku wezwanie do św. Abrahama:) Myślę, że ten Święty Protoplasta i Patriarcha Starego testamentu jest Wam Wszystkim Zimkom Pańskim znany:)

– Chcę zaznaczyć, że najpierw będę rozważał niektóre detale z Jego życia pod względem ludzkim – psychologicznym a dopiero później będę starał się pokazać ingerencję i interwencję Boga w Jego życie i dla naszego dobra – zbawienia!!!

a) Najpierw Pan nakazuje Abramowi zostawić wsjio, co go wiązało z ziemią, rodziną, Ziomkami w Ur w Chaldei; zapowiada mu liczne potomstwo i błogosławieństwo:) Rdz 12, 1 – 8

Dziwne to poleceni Pana Boga a Abram zachowuje się jak na „Wariackich Papierach”:) Słucha uważnie poleceń Ducha Pana i jest im wierny, mimo że nie zna najbliższej i tej dalszej przyszłości w nieznanym i nieprzyjaznym kraju dokąd Bóg go kieruje z rodziną!

b) Bóg zapowiada Abramowi liczne potomstwo i zawiera z nim Przymierze: Rdz 15, 1 – 21; No cóż, jeśli się jest przekonanym święcie Komu się zaufało, to trzeba kontynuować „Dalszy Ciąg” wobec tego Komu się dalej ufa:)

c) Abraham, bo po Przymierzu z Panem Bóg go wewnętrznie przekształcił, dlatego dokonał też zmiany imienia, aby nie było, że ma jakiś bliski i krewny kontakt z poganami – politeistami! Bóg zaczyna powoli spełniać obietnice, choć wydaje się to nielogiczne i dla obserwatorów „głupie”:) A zatem Sara mimo podeszłego wieku rodzi synalka Izaaka:) Rdz 21, 1 -34

d) No cóż i to co najbardziej wydaje się zaprzeczające ludzkiej logice i najbardziej głupie staje się wielką próbą wiary i posłuszeństwa Abrahama wobec Boga!!! Tego jedynego syna urodzonego w podeszłym wieku Sary Abraham ma zabić dla Boga i oddać go Jemu na ofiarkę:) Tutaj napewno psychiatrzy i psycholodzy współcześni nakazali by Abraham dać w kaftan i zamknąć do tzw. „Psychiatryka”:) Dobrze, że wtedy nie było lekarzy o takich umiejętnościach – hehe:) Księga Rodzaju tę próbę wiary przedstawia w 22, 1 – 19

Tłumacząc ten tekst trza se pokumać, że Abraham wcześniej zanim zaczął poznawać Jedynego Pana, któremu zaufał do końca był Politeistą i wyznawał wiarę przodków. Znane mu były ofiary z dzieci składane bóstwom! Bóg bazując na wcześniejszych doświadczeniach religijnych przekształca je w nowe i zgodne z naturą i zrządzeniami Jedynego Boga Stwórcy! NIE WOLNO ZABIJAĆ DZIECI, aby je ofiarowywać bogom ! Bóg broni życia KAŻDEGO CZŁOWIEKA OD NAJMŁODSZYCH LAT!!!

W powyższym tekście jest też zapowiedź zastępczej ofiary za ludzkie winy, jaką składali Izraelici potomkowie Abrahama:)

oraz JEDYNEJ I NIEPOWTARZALNEJ NIGDY WIĘCEJ W SPOSÓB KRWAWY OFIARY NOWEGO BARANKA PASCHALNEGO – JEZUSA CHRYSTUSA:)

– Dziś nam Pan JEZUS zapodaje swój program do ŚWIĘTOŚCI tj. 8 SŁÓW – BŁOGOSŁAWIEŃSTW:) Nie znał ich zapewne Abraham, ale je też duchowo – intuicyjnie wypelniał w swym życiu! Był poddany Bogu we wszystkim i UFAŁ do końca, mimo krytycznych ocen „gapiów”:) A zatem Błogosławieni bądźmy ZIOMALKI i ufajmy BOGU do końca, abyśmy też byli Szczęśliwi: Bądźmy ubodzy, smucący się ale nie wpadajmy w rozpacz; cisi – pokorni, łaknijmy sprawiedliwości – żyjmy w Prawdzie, miłosierni dla każdego – bez robienia jakiś tam wyjątków, miejmy CZYSTE SERDUCHA – będziemy wtedy widzieć wszystkich wzrokiem PANA JEZUSA, dbajmy o pokój serca swój i we wspólnotach w których się obracamy, cierpliwie znośmy krzywdy – Pan i tak nas i innych wyprostuje po Bożemu:) aaa – znośmy też kłamstwa na nasz temat, bo i tak, „jak ktoś ZŁE pierze na nas porozrzucał” to i tak w OCZACH PANA mamy uznanie a nie liczmy się też z opiniami GŁUPIUTKICH, naiwnych LUDZIKÓW:)

Tak też i robili moi obecni Święci Patronowie: św. Jacek, Św. O. Pio z Petrelcina; również moi osobiści Święci Patronowie: Św. Marek, Św. Archanioł Gabriel, Św. Andrzej, Św. Kamil, Św. Teresa z Avila, Św. Tereska z Lisieux, Św. Faustyna Kowalska, Sł. Wanda Malczewaska, Św. Jan od Krzyża nio i Sł. Boży JAN PAWEŁII:) Bądźmy z naszymi Patronami w bliskich kontaktach „a nie przegramy życia”:) Wasz netowy Duszek:)

Dodaj komentarz